Zielonka 17, 59-940 Węgliniec

tel. +48 75 772 10 00, unirubber@unirubber.com.pl

Infill - EPDM Virgin

Wypełnienie do sztucznej trawy

Popularny „infill” czyli wypełnienie sztucznej trawy to gumowy granulat, który jest wsypywany między włókna trawy syntetycznej w celu ich stabilizacji i zapewnienia odpowiedniego komfortu gry. 

Dlaczego warto użyć wsypu do sztucznej trawy EPDM INFILL Virgin:

  • Wsyp do sztucznej trawy Infill EPDM Virgin wykonany jest z pierwotniej mieszanki kauczuków 
  • Produkt wysokiej jakości
  • Bezpieczny dla zdrowia 
  • Ekologiczny
  • Kolor granulatu pozwala na obniżenie temperatury nawierzchni nawet o 25% w porównaniu z granulatem SBR
  • Zapewnia optymalne właściwości sportowe
  • Odporny na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne

Wsyp do sztucznej trawy Infill EPDM Virgin

Podstawowymi elementami schematu konstrukcji, na którym znajduje się wykładzina ze sztucznej trawy są:

Wypełnienie do sztucznej trawy
  1. Wypełnienie – sztuczna trawa składa się z dwóch warstw: piasku i gumowego granulatu. Piasek kwarcowy odpowiada za drenaż oraz za stabilizacje trawy syntetycznej, natomiast gumowe granulki za dobrą elastyczność podłoża i bezpieczną grę. Obie warstwy dodatkowo „pilnują” pionowego ustawienia włókien sztucznej trawy i zapobiegają jej przesuwaniu się, ugniataniu i deformacji.

  2. Podbudowa – zbudowana jest najczęściej z kruszywa o grubych frakcjach takich jak na przykład tłuczeń. Jako podbudowa może być również wykorzystane podłoże asfaltowe bądź betonowe.

  3. Podłoże – najczęściej wykorzystywanym materiałem do budowy podłoża jest kamień, żwir lub gruz. Głównym zadaniem podłoża jest stabilizacja całej konstrukcji oraz zapewnienie przepuszczalności, t.j. odpowiedniego odprowadzania wody.

Stosowanie granulatu gumowego Infill EPDM Virgin do systemów sztucznej trawy zalecane jest przez stowarzyszenia sportowe oraz ekspertów medycyny sportowej ponieważ korzystnie wpływa na stawy zawodników i nie wywołuje reakcji alergicznych przy kontakcie ze skórą użytkowników korzystających ze sztucznej trawy. 
Użycie Infill EPDM Virgin zapewnia optymalną funkcjonalność 

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

* Sprzedawca informuje, iż zdjęcia prezentujące oferowany systemy mają jedynie charakter poglądowy. Rzeczywisty wygląd w tym w szczególności kolor, struktura, parametry zużycia materiału mogą odbiegać od prezentowanego na zdjęciach.