Zielonka 17, 59-940 Węgliniec

tel. +48 75 772 10 00, unirubber@unirubber.com.pl

Hybrid Infill - hybrydowy wsyp do sztucznej trawy

Hybrid Infill – Hybrydowy wsyp do systemów sztucznej trawy.

Wychodząc naprzeciw nowym oczekiwaniom, komfortem użytkowników boisk ze sztuczną murawą oraz współgrania ze środowiskiem naturalnym, Unirubber wprowadza na rynek Hybrid Infill nowe rozwiązanie, które jest połączeniem komponentów organicznych oraz najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, z których powstaje hybrydowy wypełniacz sztucznej trawy. 

hybryd infill proces chłodzenia

Jak to działa ?

Hybrid Infill to pierwsze na rynku wypełnienie sztucznej trawy ze zintegrowanym naturalnym systemem chłodzenia polegającym na odparowywaniu pochłoniętej wody przez część organiczną granulatu. Właściwości te dążą do odtworzenia zachowania naturalnej murawy boiska, która w naturalny sposób gromadzi zapasy wody, a pod wpływem wysokiej temperatury oddaje ją odparowując, co w efekcie przyczynia się do chłodzenia nawierzchni. Dodatkowo podczas odparowywania, krople wody zgromadzone na włóknach sztucznej trawy przyczyniają się do zmniejszenia tarcia, przez co komfort oraz jakość gry są mocno zbliżone do gry na naturalnej murawie. 

Dlaczego Hybrid Infill ?

Ekonomicznym atutem hybrydowego wypełnienia sztucznej trawy Hybrid Infill jest niska gęstość nasypowa ok 4-5 kg/m2 co czyni ją bardziej opłacalną w porównaniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku. Hybrid Infill został również przetestowany pod kątem zachowania swoich właściwości w skrajnie różnych temperaturach, czyniąc użytkowanie sztucznej murawy zawsze przyjemne i pełnowartościowe. 
Należy również zwrócić uwagę na gęstość granulek 1,3 g na cm3 , która jest większa od gęstości wody co nie powoduje przemieszczania się granulatu nawet podczas ulewnego deszczu w porównaniu np. do korka.
 

hybrid infill gęstość nasypowa

hybrydowy wsyp do trawy

Trochę faktów o Hybrid Infill:

  • Redukuje temperaturę murawy nawet o 15oC
  • Jest odporny na warunki atmosferyczne 
  • Zawiera włókna naturalne
  • Ma większą gęstość niż woda więc nie przemieszcza się na murawie nawet podczas ulewnego deszczu
  • Jest odporny na mechaniczny ścisk (wraca do pierwotnego kształtu)
  • Specjalnie dobrany kolor granulatu odbija promienie słoneczne 
  • Jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla zdrowia